Pożyczka bez konta osobistego – wszystko, co warto wiedzieć o czeku GIRO

Pożyczka bez konta osobistego

Pożyczka bez konta osobistego nie jest rzeczą powszechną. Ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie bez konta. W wielu przypadkach nawet niemożliwe jest, by go nie mieć – przy podpisaniu umowy o pracę czy zaciąganiu zobowiązania warunkiem jest posiadanie lub utworzenie rachunku w banku. Mimo wszystko pożyczki poza kontem wciąż są popularne i to nie tylko wśród osób, które nie mają konta, ale też wśród tych, którzy nie chcą otrzymać na nie wypłaty zobowiązania.

Zalety pożyczki bez konta

  • Sposób na uzyskanie gotówki idealny dla osób, które nie posiadają konta w banku. Choć raport Polska bankowość w liczbach wskazuje, że na koniec 2018 roku banki prowadziły niemal 33 mln kont osobistych, to wciąż nie wszyscy konsumenci z nich korzystają.

  • Pożyczka bez konta osobistego jest atrakcyjnym rozwiązaniem dla klientów, którzy posiadają konto w banku, jednak z powodu braku środków na rachunku, nie mogą wykonać przelewu weryfikacyjnego, który niezbędny jest do uzyskania gotówki.

  • To również sposób, by uzyskać pieniądze na bieżące wydatki w przypadku zajęcia komorniczego.

Jak działa czek GIRO?

Czek GIRO to dokument, który firma pożyczkowa przekazuje pożyczkobiorcy za pośrednictwem firmy kurierskiej. Przed przekazaniem czeku kurier poprosi o okazanie dowodu osobistego. Dzięki temu potwierdzi tożsamość pożyczkobiorcy – tylko na tej podstawie wyda mu dokument. Następnie pożyczkobiorca może udać się do dowolnego oddziału Poczty Polskiej, by ponownie potwierdzić swoją tożsamość okazaniem dowodu osobistego i zrealizować czek. Zaciągnięcie pożyczki bez konta osobistego odbywa się za pośrednictwem strony internetowej wybranej firmy pożyczkowej. Wystarczy wypełnić prosty formularz i złożyć oświadczenie o wysokości i źródle dochodów.